((ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه))یکی از 4 فیلم پیشنهادی بانی فیلم

بانی فیلم امسال 4 فیلم را برای تماشا در سی و دومین جشنواره فیلم فجر پیشنهاد کرده است که یکی از آن فیلم ها ،جدیدترین فیلم ابراهیم ابراهیمیان یعنی((ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه))است.

فیلم های((سایه روشن))،((فصل فراوشی فریبا))،((ملبورن)) و ((ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه))از فیلم های پیشنهادی هستند که دیدنشان خالی از لذت نخواهد بود.

پویا نبی در این یادداشت درباره ی فیلم((ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه))این چنین نوشته است:

ارسال آگهی تسلیت برای روزنامه(ابراهیم ابراهیمیان)
هر چقدر که فیلمنامه ملبورن توانسته در امر تعلیق، داستانگویی و شخصیت پردازی خوب عمل کند اولین ساخته ابراهیم ابراهیمان توانسته در حوزه فضا سازی به اتفاق های مثبتی دست پیدا کند . اولین فیلم بلند سینمایی ابراهیم ابراهیمیان هم درست مانند ملبورن غالب روایت داستانش را در یک لوکیشن محدود بنا می کند . اما فیلمساز با شناخت دقیق قصه خود و مناسبات اینگونه فیلمها کارگردانی را پیش گرفته که بیش از اینکه در خدمت روایت ساده و بی آلایش داستان باشد در خدمت خلق فضا های سینمایی است . با مشاهده اولین فیلم بلند ابراهیمیان به این نتیجه می رسیم که این کارگردان جوان جز معدود فیلمسازان نسل جوان سینمای ایران است که به بیان سینمایی و فیلمسازی برای پرده نقره ای سینما اعتقاد دارد . نورهای پر کنتراست و فیلمبرداری حیرت انگیز علیرضا برازنده ، صداسازی های علیرضا علویان و استفاده هوشمندانه از عناصر شنیداری در مقام صداگذار و بازی های یک دست بازیگران و البته میزانسن های رشک بر انگیز ارسال آگهی تسلیت برای روزنامه این فیلم را به یکی از تماشایی ترین فیلمهای جشنواره امسال بدل کرده . خیلی ها ( از جمله نگارنده) بر این باور بودند که بازی نازین بیاتی در مقام کسی که تا به حال جلوی دوربین نرفته و آن تجربه شگرف را درفیلم  پرویز شهبازی رقم زد محصول هدایت کارگردان و شناخت خوبش از شخصیت درون فیلمنامه بود اما باید اعتراف کرد که بخش عمده ای از آن بازی درخشان محصول توانایی و استعداد بالقوه این بازیگر جوان و تازه نفس بود که در فیلم ابراهیم ابراهیمان هم به نقشی متفاوت با آنچه در فیلم شهبازی جاری بود دست پیدا کرده و توانسته سر بلند از این آزمون بیرون بیاید. در نهایت باید گفت ارسال آگهی تسلیت برای روزنامه بیش از اینکه فیلمی داستانگو باشد یک فیلم فضا سازی شده است که می تواند نود دقیقه مخاطبینش را به واسطه این فضا سازی جادویی همراه کند.

طرفداران صابر ابر

/ 0 نظر / 17 بازدید