کیومرث پوراحمد: نشان دادن «آشغالها...» برای وزارت ارشاد بُرد است

کیومرث پوراحمد گفت: «آشغالهای دوست داشتنی» فیلم جذاب و بکری است و باید فرصتی فراهم شود تا تجربه‌های نو و خوش ساختی مثل این فیلم در سینماها اکران شود.

این کارگردان سینما گفت: تمام مردمی که این فیلم را خواهند دید، این تصاویر را از نزدیک و دیده‌اند و با همه‌ی وجود تجربه کرده‌اند بنابراین نمی‌دانم متاسفانه چرا نباید آن را بر پرده سینما ببینند. نمی‌توانم درک بکنم، چگونه قرار واقعا نمی‌توانم درک کنم !

پوراحمد در پایان سخنانش مطرح کرد: به نظرم نشان دادن این فیلم برای ارشاد  بُرد است، اگر مردم از آن استقبال کنند، بُرد وزارت ارشاد است و اگر هم استقبال نکنند، باز هم برد وزارت ارشاد است.

فیلم سینمایی «آشغالهای دوست داشتنی» به کارگردانی محسن امیر یوسفی در خلاصه داستان رسمی آن آمده است:« در مورد خانواده‌ای است که یک شب فرصت دارند مشکل مادر خانواده را حل کنند.»

با وجود اینکه فیلم در تاریخ مقرر به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر ارایه شده اما به هیات انتخاب ارایه نشد.

علیرضا رضاداد دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر گفته بود:« فیلم تحویل دبیرخانه‌ی هیات انتخاب فجر شده اما ما هنوز فیلم را به هیات انتخاب عرضه نکردیم که خدای نکرده ملاحظاتی که درباره‌ی نمایش این فیلم وجود دارد، روی رای هیات انتخاب تاثیر نگذارد.»

او همچنین مطرح کرده بود:«این فیلم برای نمایش ملاحظاتی دارد که فعلا مجال پرداختن به آن نیست،در صورت جمع‌بندی برای نمایش، آن را برای هیات انتخاب نمایش خواهیم داد و تعیین تکلیف می‌شود.»

رضاداد درباره‌ی تاخیر و پایان یافتن مهلت بازبینی فیلم‌ها توسط هیات انتخاب هم گفته بود:«چون فیلم به موقع در اختیار دبیرخانه قرار گرفته است، از این نظر مانعی وجود ندارد.»

 

 منبع: ایسنا

 

/ 0 نظر / 22 بازدید