قصه ها در ونیز 2014

فیلم حرف‌هایی با خدا، که شامل 9 اپیزود به کارگردانی 9 فیلمساز مختلف از سرتاسر جهان است، در بخش خارج از رقابت جشنواره ونیز شرکت می‌کند. یکی از اپیزودهای این فیلم را بهمن قبادی ساخته و گیلرمو آریاگا، میرا نایر، امیر کاستاریتسا، آموس گیتای، هکتور بابنکو، وارویک ثورنتون، هیدئو ناکاتا و آلکس د لا ایگلسیا دیگر اپیزودهای این فیلم را ساخته‌اند.
فیلم رییس‌جمهور (محسن مخملباف) به عنوان فیلم افتتاحیه بخش افق‌های جشنواره ونیز برگزیده شده و طبق اعلام قبلی، قرار است فیلم ملبورن (نیما جاویدی) هم بخش هفته منتقدان این جشنواره را افتتاح کند.
به جز حضور پررنگ ایرانی‌ها هم به نظر می‌رسد با جشنواره کنجکاوی‌برانگیزی روبه‌رو هستیم.
بخش مسابقه هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم ونیز با نمایش فیلم بردمن یا مزیت غیر منتظره نادانی به کارگردانی آلخاندرو گونزالس ایناریتو افتتاح خواهد شد. مایکل کیتون، ادوارد نورتون، زاک گالیفیاناکیس، آندره‌آ رایزبورو، ایمی ریان، اما استون و نائومی واتس بازیگران اصلی این فیلم هستند. همچنین به عنوان چند تا از آثار کنجکاوی‌برانگیز بخش مسابقه می‌توان به فیلم‌های زیر اشاره کرد:


قطع به کارگردانی فاتح آکین و با بازی طاهر رحیم
پازولینی به کارگردانی آبل فرارا و با بازی ویلم دافو در نقش پیر پائولو پازولینی
منگلهورن به کارگردانی دیوید گوردون گرین و با بازی آل پاچینو و هالی هانتر
شب‌های سفید پستچی به کارگردانی آندری کونچالوفسکی و با بازی آلکسی تریاپیتسین
قتل خوب به کارگردانی آندرو نیکول و با بازی ایتن هاوک
Loin Des Hommes به کارگردانی دیوید اوئل‌هوفن و با بازی ویگو مورتنسن
چهره سکوت، مستندی به کارگردانی جاشوا اوپن‌هایمر


حضور فیلم‌هایی از پیتر باگدانوویچ، جو دانته جیمز فرانکو، آموس گیتای، بری لوینسن، مانوئل د الیویرا و همچنین نسخه کارگردان فیلم نیمفومانیاک: قسمت دوم به کارگردانی لارس فون‌تریر در بخش خارج از مسابقه هم به جذابیت این بخش افزوده است.
کافه‌سینما

/ 0 نظر / 34 بازدید