تازه‌ترین تصویر از تمرین نمایش «رومی» / صابر ابر این روزها سرگرم چه کا

 فرهنگ > تئاتر - بازیگر تحسین شده سینما و تئاتر این روزها سرگرم تمرین نمایش «رومی» به کارگردانی رضا ثروتی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رضا ثروتی از کارگردانان جوان و خلاق تئاتر، تمرین نمایش «رومی» را از چندی پیش آغاز کرده و صابر ابر همراه گروه بازیگران در تمرینات این نمایش حاضر می‌شود.

ابر از بازیگرانی است که حضورش در سینما و تئاتر با نقدهای مثبتی از سوی منتقدان مواجه شده است. او در مورد مشغولیت این روزهایش به خبرآنلاین گفت: «تمرین نمایش «رومی» را همراه خانم پانته‌آ پناهی‌ها، نوید محمدزاده و مرتضی اسماعیل کاشی و با حضور رضا ثروتی کارگردان کار انجام می‌دهیم.»

«رومی» داستانی مرتبط با عشق جنون‌آمیز مولانا و شمس دارد؛ عشقی که تراژدی می‌سازد؛ مرگِ فرزندان مولانا کیمیا و علاءالدین و قتل شمس.

 

صابر ابر و رضا ثروتی - عکس: مهرداد متجلی

ابر ترجیح داد در مورد فضای نمایش اطلاعاتی به آنچه پیش از این رضا ثروتی در مورد کار داده بود اضافه نکند. به گفته ثروتی فضای نمایش در تهران امروز می‌گذرد و یکی از دغدغه‌های اصلی آن اختلاف نسل‌هاست.

بامداد افشار آهنگسازی و طراحی اصوات این اثر نمایشی را بر عهده دارد. «رومی» به تهیه‌کنندگی نورالدین حیدری ماهر نیمه دوم مهرماه در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه خواهد رفت.

ابر سال گذشته با فیلم‌های «ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه»، «همه چیز برای فروش» و «خواب‌زده‌ها» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. انتظار  می‌رود امسال تعدادی از این فیلم‌ها به نمایش عمومی درآید.

/ 0 نظر / 16 بازدید