تا روز شنبه 14 دی تمامی فیلم های متقاضی بازبینی می شوند/آشغالهای دوست داشتنی

علی معلم گفت: تا شنبه‌ (14 دی ماه) آخرین فیلم‌های متقاضی جشنواره‌ی فیلم فجر را خواهیم دید.

این عضو هیات انتخاب جشنواره‌ی فیلم فجر، در پاسخ به اینکه چه زمانی کار هیات انتخاب جشنواره‌ی فجر تمام خواهد شد؟ با بیان این مطلب ادامه داد: قرار است تا جمعه و نهایتا شنبه آخرین فیلم‌هایی که به هیات انتخاب ارایه می‌شود را ببینیم.

برخی فیلم‌سازان هنوز فیلم‌هایشان در مرحله‌ی فیلمبرداری است و دست‌اندرکاران آن اعلام می‌کنند که تا اواسط دی ماه فیلمبرداری‌شان ادامه دارد و از حضور فیلم‌شان در جشنواره‌ی پیش‌رو خبر می‌دهند، نظرتان چیست؟ علی معلم در پاسخ به این سوال، مطرح کرد: تا آنجاییکه من می‌دانم اگر فیلم نسخه‌ی راف‌کات شده‌ی نهایی‌اش تا پنج‌شنبه و جمعه نرسد،فکر نمی‌کنم به جشنواره‌ی فجر پیش‌رو برسد.

وی در عین حال مطرح کرد: با توجه به شرایط سینما که یک مدت در رکود بود و به یک‌باره خیلی از فیلم‌سازان شروع به کار کردند،طبیعی است که این حجم فیلم متقاضی جشنواره باشند.

این عضو هیات انتخاب در پاسخ به اینکه آیا در میان فیلم‌هایی که دیده شده است،فیلمی وجود دارد که با مشکل ممیزی مواجه باشد گفت: ما به عنوان هیات انتخاب وظیفه‌ی ممیزی فیلم‌ها را نداریم و فقط از لحاظ کیفیت هنری فیلم‌ها را برای حضور در جشنواره‌ی فیلم فجر انتخاب می‌کنیم اما به شخص با توجه به فیلم‌هایی که تاکنون دیدم به نظر نمی‌آید، تعداد فیلم‌هایی که دچار مشکل ممیزی باشند، تعداد قابل توجهی باشد.

علی معلم در پاسخ به اینکه آیا فیلم «آشغالهای دوست داشتنی» را هیات انتخاب دیده است؟ گفت: تاکنون این فیلم برای هیات انتخاب به نمایش در نیامده است.


 

/ 0 نظر / 21 بازدید